Projekt wnętrz domu w Krakowie

Projekt domu w Krakowie

Piękny, nowoczesny dom, jakie rzadko się dziś spotyka – ogromne okna, prosta bryła, płaski dach, biele i szarości na elewacji. Jakby tego było mało, to sąsiednie domy zaprojektowano w takim samym stylu. Jednorodzinna zabudowa, dużo drzew i zieleni i jeszcze obok przepływa rzeka, a to wszystko w jednej z najpiękniejszych dzielnic Krakowa – Woli Justowskiej. Na taką okazję udało się natrafić moim klientom i przyznam szczerze, że to był strzał w dziesiątkę.

Na początku naszej współpracy zdecydowaliśmy o usunięciu ściany dzielącej strefę dzienną (kuchnię, jadalnię i salon) od korytarza. Ten zabieg pozwolił na doświetlenie i wyeksponowanie schodów, ale przede wszystkim na powiększenie całego wnętrza.

Klientom zależało na nowoczesnym, jasnym i lekkim wnętrzu, ponieważ wcześniej przez lata mieszkali w domu, w którym dominowało drewno w naturalnym, ciepłym odcieniu, które już im się znudziło. Dlatego całość utrzymana jest w stonowanych kolorach oraz bielach i szarościach. Całość ożywiają płytki w geometryczne wzory, w kuchni i łazienkach.

Najbardziej charakterystycznym elementem projektu jest ściana nad schodami, na której zaproponowałam kilka kinkietów. Tworzą one efektowny wzór ze światła i cienia.

W trakcie robienia zdjęć we wnętrzu brakowało jeszcze kilku elementów, które były wykonywane na zamówienie.